et en ru

Jalutuskäik hoonetes (giidiga):

Rehielamu, kus on ühendatud uus ja vana. Ühe osa hõlmab garaaž, kunagisest loomalaudast on saanud kaminasaal ja saun ning viimases osas on eluruumid: köök, elutuba, magamistuba ja külalistetuba, kust avaneb vaade metsavendade ruumile. Teisele korrusele on tehtud idamaa-hõnguline tuba.


  

 Ühte kõrvalhoonesse on kokku ehitatud neli erinevat ruumi:

Puukoda –  ruumis on höövelpink, ketassaag, käi, kaheinimesesaag, seaküna, soomekelk, pesuküna jpm huvitavat.
  

 

 

 

Töötuba oli koht, kus töötati ka talvel ja suvel keedeti toitu. Sellest annab tunnistust ahi ja pliit.    Töötoas saab tutvuda 20 erisorti höövliga, erinevate nugade, uuristusvahendite, viilide, naasklite, käsisaagide ja muude põnevate tööriistadega, sealhulgas kingsepa töövahenditega.

 

 

Riideait – nagu nimigi ütleb, hoiti siin rõivaid. Praeguseni on säilinud kodukaitsevormid, (lambanahast) kasukad, töörõivad, näiteks mesinikumüts, sepapõll, aga ka vanad kohvrid ja jalanõud. Avastamisrõõmu jagub veel mitmeteks asjadeks.

 

 

 

     Saun – vanasse panipaika on ehitatud puuküttega saun.

Kelder – tegemist on vanaaegse maakeldriga, kus säilitati talveks juurvilju, õunu ja hoidiseid.

 

 

 

Viljaait on täis viljakirste, liha- ja kapsatünne ning mesitarusid. Veel saab vaadata meevurri, sõelu, hoburakmeid, veimevakku ja muid kasutusel olnud talutarbeid.

 

 

 

Küün – endisaegne võimas heinaküün, mis praeguseks on kohandatud suuremateks koosviibimisteks ja ühtlasi tantsu- ning kontserdipaigaks.
Küünis asub ka varem hoovi peal seisnud puukuur.

 

 

Sepikojas on säilinud sepaääs ja alasi, näha saab palju erinevaid sepatööga seotud tööriistu. Sepikojas saab kaasa osta mõne väikese sepistatud eseme.

 

 

 

Pärast rännakut kulub kindlasti ära üks korralik kõhutäis.
Pakume mulgiputru taluvõi ja rukkileivaga, magustoiduks leivasuppi või mannavahtu, joogiks piima, keefiri või kaevuvett. Maitsta saab kama ja kohalike mesinike mett saiaga. Veel ootab külalisi talu- peremehe valmistatud taimetee, mille kõrvale saab hammustada kaerakäkke või kuivikuid. Soovijatele pakume kohvi. Laualt ei puudu ka vaagnad värskete juurviljadega.


 

 

Lisavõimalusena saab hobuvankril sõita, nautida rahvatantsijate eeskava või proovida kätt sepana. Need teenused vajavad eelnevat kooskõlastamist.
 

VIDEO
 

 

 

Sümboolse tasu eest saavad kõik külalised lasta ennast pildistada, fotod saadetakse koju e-mailiga.

Galeriis on loodusfotode näitus-müük, kust külalised saavad endale soetada meelepärase pildi.
Samuti on külalistel võimalus endale soetada sepiseid, kudumeid ja suveniire.

 

  Reserveerimine:
  info(at)punakivi.ee
 +372 552 2102
 

Meeldejäävaid elamusi!